szukaj  |   kontakt

Łukasz Jakubowski - Gminny Turniej
Bartek Dzikowski - Sleepwalking
Rafał J. I. Kowalewski - Podłogo błogosław

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2013 » Zmyślony - płyta Marcina Skrzypczaka
18 WRZEŚNIA 2013 – PREMIERA PŁYTY "ZMYŚLONY" MARCINA SKRZYPCZAKA

Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów. Muzyka - w całości autorska, można by powiedzieć - minimalistyczna, z gitarą klasyczną w roli głównej. Śpiewa do wierszy współczesnych poetów, m. in. Ewy Lipskiej, Adama Ochwanowskiego, Janusza Stanisława Pasierba, Zbigniewa Joachimiaka, jak również własnych tekstów.

„Nadeszły dobre wieści. Marcin Skrzypczak nagrał swoje utwory i będzie z tego płyta! Jest w Polsce kilkadziesiąt festiwali piosenki literackiej (poetyckiej), które mają ambicje ogólnopolskie. Marcin Skrzypczak pojawił się na jednym z nich i od razu wygrał. Potem został laureatem wszystkich po kolei. Jest albowiem w grupie twórców tym, który urodził się dojrzały. Żart - nie żart. Co to znaczy „dojrzały"? No, że umie grać, śpiewać, że kompetentnie komponuje na temat tekstów, które dobrze wybiera z klasyki poezji, i tu uwaga: - współczesnej. I najważniejsze: - umie to wszytko połączyć w estetyczną całość." (Jan Kondrak)

„Piosenki bardzo dobrze zaśpiewane i równie efektownie zagrane. Płyta odważna, bezkompromisowa. Świetna realizacja dźwięku." (Mirek Czyżykiewicz)

„Śpiewa bo tak chce ... o swoim świecie i o swoich uczuciach.
Jego muzyka  to czysta energia ... emocji." (Stefan Brzozowski)

W nagraniach udział wzięli:
Paweł Lucewicz - aranżacje, pianino
Paweł Puszczało - kontrabas, gitara basowa
Dariusz Świnoga - akordeon
Krzysztof Paul - gitara elektryczna
Tomek Wachnowski - śpiew
Marcin Skrzypczak - gitara klasyczna, śpiew, kompozycje

Zapraszamy na koncerty promocyjne w Warszawie:
18 września 2013 - Pracovnia Art-club, Popiełuszki 16, godz. 20.00
7 października 2013 - Klub Harenda, Krakowskie Przedmieście 4/6, godz. 19.30

Okładka płyty

Marcin Skrzypczak