szukaj  |   kontakt

Jacek Gutry & Gut-muzyk - Ech Elżbieta
Jacek Gutry - Barwna postać pawia
Włodek Mazoń i Vis a Vis - Człowieczek

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2019 » YAPA 2019!

W tym roku, już po raz 44. w Łodzi odbędzie się największy w Polce studencki festiwal piosenki. YAPA, bo o niej mowa, to najstarszy łódzki festiwal i jedno z najstarszych takich wydarzeń w Polsce.

W tym roku na muzyczną podróż po górskich szlakach zabierze blisko 2 tysiące podróżnych z całej Polski. Fani piosenki, poezji śpiewanej, folku i podróży, przez 4 dni zagoszczą w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Festiwal to 3 dni koncertów, spotkań i wspólnego śpiewania. Wszyscy, którzy przybędą do Łodzi będą mogli skorzystać z bezpłatnego noclegu. Dla tych, którzy nie będą mogli osobiście przybyć do Zatoki przewidziana jest transmisja internetowa (na YouTubowym kanale YAPY) oraz radiowa (za pośrednictwem Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej).

YAPA jest jednym z najstarszych festiwali piosenki turystycznej w kraju. Jego głównym organizatorem jest Politechnika Łódzka i organizacje studenckie działające na uczelni – Studencki Klub Turystyczny PŁazik, Studenckie Radio „Żak” Politechniki Łódzkiej i Studenckie Koło Przewodników Bezkidzkich. Pierwsza edycja YAPY odbyła się 1974 roku. Przez kilkadziesiąt lat Yapa przeszła znaczną metamorfozę. W ostatnich latach, podczas festiwalu, w Łodzi gromadzi się około 2 tysiące uczestników. Pięciokrotnie więcej osób łączy się z YAPĄ za pośrednictwem internetu. Obecnie w organizację festiwalu zaangażowanych jest ponad 100 wolontariuszy.

Tegoroczny festiwal zapowiada się, wyjątkowo. Przed nami trzy dni pełne wrażeń, podczas których odbędą się 4 koncerty: dwa konkursowe, koncert nocny oraz koncert laureatów. Miłośnicy poezji śpiewanej, autorskiej, turystycznej i szeroko pojętego folku na pewno się nie zawiodą. W piątek, na scenie zobaczymy między innymi Grupę na Swoim, która w zeszłym roku skradła serca Yapowiczów i zdobyła nagrodę publiczności. Sobotni koncert nocny uświetni jubileusz 20 lecia jednej z najważniejszych formacji poetyckich w Polsce – Lubelskiej Federacji Bardów. Federacja jest doskonale znana łódzkiej publiczności, która zawsze chętnie wspomaga wykonawców swoim śpiewem. W swojej twórczości łączą folklor Kresów i POP z muzyką klasyczną. Tego samego wieczoru będzie można również usłyszeć Chwilę Nieuwagi w wyjątkowym duecie z Kubą Blokeszem. Zespół niejednokrotnie gościł na łódzkiej scenie, zabierając uczestników do krainy łagodności, w którą zgrabnie wplata górnośląski folklor. Na ich najnowszej płycie znajdziemy także piosenki zza południowej granicy. Jedną z nich- Proměny- Yapowicze mogli usłyszeć w 2016 roku w wykonaniu Chwili Nieuwagi, oraz rok temu w wykonaniu Oready. Również w sobotę wystąpi jedna z yapowych legend, czyli Tomasz Lewandowski – bard, którego piosenki wciąż żyją w górskich schroniskach. Podczas Yapy będzie prezentował swoją nową, koncertową płytę „„5/12/2018”, która jest zapisem jego koncertu w Piwnicy Pod Baranami. Nie zabraknie również młodych gwiazd, jak Oreada, czy Teatr Piosenki Młyn. To zespoły, które swoje triumfy święciły na ostatnich YAPACH.

Więcej informacji można znaleźć na stronie yapy.