szukaj  |   kontakt

D.Barabas P.Stefanowska & Widmo - Obok siądźAgata Gałach - Drzwi wpółuchyloneSzymek Zychowicz - Anna od cokołów

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2013 » YAPA - coś dla ucha, coś dla oka
YAPA - coś dla ucha, coś dla oka

To już 38. Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 8 - 10 marca w Łodzi. Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od rozbrzmienia tradycyjnego Kankana, dającego tym samym znak o otwarciu 38. YAPY. Każdy przygotowuje się na to wydarzenie indywidualnie: jedni przekopują szafy w poszukiwaniu syren alarmowych, inni odkurzają rzucone rok temu w kąt gwizdki. Tymczasem organizatorzy czują coraz większe napięcie, co jest zupełnie zrozumiałe: YAPA zawsze była doskonała!

YAPA to już nie tylko dźwięk i występy na żywo. Szturmem podbija Internet uchylając coraz szerzej rąbka tajemnicy ze strony oficjalnej (www.yapa.art.pl), przypominając koncerty z lat ubiegłych na YouTub (www.youtube.com/ospptyapa), czy dając szerokie pole do komentowania wszystkiego, co jest z nią związane na facebooku (www.facebook.com/ospptyapa).

Od kilku lat organizatorzy Przeglądu wyszli naprzeciw oczekiwaniom tej części publiczności, która oddalona o setki kilometrów nie może uczestniczyć w koncertach. Dzięki transmisji na żywo - i to w jakości HD - YAPA zagościła na ekranach 3 tysięcy widzów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Uzyskała 3,5% odbiorców w USA, 1,5% w Anglii, 1% w Niemczech, 0,5% innych krajach. Ostatnia z wymienionych cyfr, choć najniższa, wzbudziła największe zdumienie wśród samych organizatorów - pochodziła bowiem z krajów zdecydowanie egzotycznych - m.in. Kuwejtu, Brazylii i Chin

YAPA to nie tylko spotkanie z muzyką, przyjaciółmi i wspomnieniami. To również miejsce, w którym technika i innowacyjność pozwalają, by przygoda z piosenką turystyczną zataczała coraz szersze kręgi.