szukaj  |   kontakt

Apolinary POlek - Woła mnie SłońceMonika Załoga - NokturnDagmara Korona - Przepadałam

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2015 » VI Poznański Przegląd Piosenki Pozytywnej już 17. października
VI Poznański Przegląd Piosenki Pozytywnej już 17. października

17. października Poznań stanie się sceną dla artystów muzycznej "krainy łagodności". Tego dnia odbędzie się VI edycja Poznańskiego Przeglądu Piosenki Pozytywnej (PPPP), który promuje muzykę wartościową, ambitną i niekomercyjną. Wydarzenie będzie miało miejsce w sali koncertowej Hufca Poznań-Jeżyce przy ulicy Widnej 3.

Poznański Przegląd Piosenki Pozytywnej to festiwal, który czerpie z tradycji najstarszych przeglądów piosenki autorskiej, turystycznej i poezji śpiewanej takich jak Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Studenckiej BAZUNA czy Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej KROPKA.

Według członków zespołu Albo i Nie "Piosenka pozytywna sprawia, że traci na znaczeniu deszczowa pogoda, plama na ulubionej koszuli czy uciekający spod nosa autobus (...)". Jest to zatem piosenka budząca pozytywne emocje, skłaniająca do refleksji, rozświetlająca odrobinkę duszę człowieka, zostawiająca w niej mały promyczek nadziei, wywołująca uśmiech. Główną ideą Przeglądu jest promowanie właśnie tego typu muzyki oraz jej wykonawców, a także stworzenia przestrzeni do nawiązania nowych znajomości.

Tegoroczna edycja Poznańskiego Przeglądu Piosenki Pozytywnej składa się z trzech części:

SCENA OTWARTA (sobota, godzina 12.00)

Konkurs, który pozwala nieznanym młodym wykonawcom na zaprezentowanie swoich umiejętności przed profesjonalnym jury i ogólnopolską publicznością. Wystąpienia będą oceniane w trzech kategoriach: ogólna, nagroda publiczności, piosenka o Poznaniu. Laureaci konkursu będą mieli szansę wystąpić podczas koncertów wieczornych oraz zostaną zaproszeni na zaprzyjaźnione festiwale m.in. Przegląd BAZUNA. 

Na stronie internetowej festiwalu można znaleźć formularz zgłoszeniowy i informacje na temat Sceny Otwartej.

KONCERTY WIECZORNE (sobota, godzina 18.00)

Podczas tej części Przeglądu zaprezentują się już rozpoznawalni przedstawiciele gatunku. Organizatorzy Przeglądu starają się promować w sposób szczególny wykonawców z Poznania i okolic, ale także laureatów i przyjaciół wspominanego Przeglądu BAZUNA i mu podobnych. Sobotni cykl koncertów otworzą laureaci zeszłorocznej Sceny Otwartej - Anna Ciaszkiewicz i Robert Mazurkiewicz. Kolejno wystąpią zespoły: Zagrali i Poszli oraz Póki Co. Koncert gwiazdy wieczoru - zespołu U studni, poprzedzać będzie występ tegorocznego laureata PPPP.

"AFTER PARTY" (piątek, godzina 20.00 oraz sobota, po koncertach)

Czyli turystyczne jam session z gwiazdami wieczornych koncertów. Do uczestniczenia w wieczornym śpiewograniu zaproszeni są wszyscy, którzy po wieczornym (a może i całodziennym) muzykowaniu w dalszym ciągu nie będą mieli dość.

Wszystkich, którzy chcą stać się „mecenasami” VI Poznańskiego Przeglądu Piosenki Pozytywnej zapraszamy do zajrzenia na stronę internetową i do wsparcia projektu.

UWAGA KONKURS! Dla pierwszej osoby, która poprawnie odpowie na zamieszczone poniżej pytanie konkursowe przewidziana jest darmowa wejściówka ;)

PYTANIE: Kto był laureatem Sceny Otwartej w 2013 roku? (KONKURS JUŻ ROZWIĄZANY)