szukaj  |   kontakt

Przemysław Bogusz - Ostatnia korespondencjaDaniel Gałązka - Kiedy się Bóg pochyliłQsz - Piosenka

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2013 » Tańcz Kryśka! czyli "Nie jesteś sama- piosenki Agnieszki Osieckiej"
Tańcz Kryśka! - czyli "Nie jesteś sama- piosenki Agnieszki Osieckiej"

Inaczej być nie mogło. Rytmiczne brawa, śpiew i owacja na stojąco. Spektakl muzyczny z udziałem Stanisławy Celińskiej, Krystyny Tkacz i Artura Barcisia to prawdziwy majstersztyk. Niezapomniane piosenki Agnieszki Osieckiej w niesztampowych aranżacjach i fantastycznych interpretacjach zabrzmiały w niedzielę, 3 października, w Sali Koncertowej Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka .

Dorota Olearczyk | 

Na scenę weszli muzycy: Wojciech Borkowski – fortepian, Paweł Stankiewicz – gitary, Maciej Szczyciński – kontrabas. Zabrzmiały pierwsze dźwięki. Z ciemności wyłoniła się twarz Artura Barcisia- reżysera spektaklu i usłyszeliśmy: „Gdzie diabeł dobranoc mówi do ciotki [...] gadu, gadu, gadu, gadu, gadu, gadu nocą, baju, baju, baju, baju ,baju, baju w dzień ”. Stanisława Celińska usiadła przy stoliku, Krystyna Tkacz stanęła przy mikrofonie. Potem, interpretacja „Małgośki” w wykonaniu Stanisławy Celińska okazała się wstrząsającą opowieścią porzuconej kobiety, a nie żartobliwą historyjką z życia beztroskiej dziewczyny. Z kolei słowa „żegnaj miły, no cóż, jak się żegnać – to już” – z piosenki „Ach panie, panowie” – zabrzmiały nie jak bolesna skarga na los, ale spokojna, a nawet pogodna zgoda na rozstanie ze wszystkim, co przeminęło. Stanisława Celińska grzmiała mocnym głosem „Zorbę”, Krystyna Tkacz żwawo tańczyła rozochocona brawami i zachętą koleżanki: „Tańcz Kryśka”. „Niech żyje bal” zaśpiewany w duecie, czy satyryczna wersja „Damą być” zabrzmiały z nową siłą, dzięki odkrywczym interpretacjom muzyczno- aktorskim. Panie bardzo dobrze się uzupełniały. Doskonałą formę aktorską okraszały dystansem do własnej osoby. Wojciech Borkowski zachwycał chopinowskimi akordami wplatanymi w m.in. „Nie żałuję”.

Spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej wyreżyserowany przez Artura Barcisia był wyjątkowym spotkaniem z kobietami, które wiele w życiu doświadczyły i niejedno widziały. Słowami Agnieszki Osieckiej aktorki opowiadały o miłości, tęsknocie, zdradzie i cierpieniu, ale też o przyjaźni, radości, nadziejach i marzeniach. „Nie jesteś sama- piosenki Agnieszki Osieckiej”- to spektakl do tańca i do różańca. Przykład piosenki aktorskiej prima sort.

Opublikowany: 2013-11-12 17:30:00

foto: Julian Olearczyk