szukaj  |   kontakt

DGZZ - Zwody [2001]Noro Lim - Tylko tyleMaciej Turkowski - Podwórza

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2016 » „Strojne w biel” w Lublinie już 22-23. stycznia 2016
„Strojne w biel” w Lublinie już 22-23. stycznia 2016

Lubelski Przegląd Poetycki „Strojne w biel” czyli Zima z Bazuną to dwudniowy festiwal, który odbywa się w corocznie w styczniu w Lublinie od 2012 r. Nosi podtytuł Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej i jest pierwszą imprezą tego typu w roku kalendarzowym.

Podczas Przeglądu usłyszeć można szeroka gamę gatunków muzycznych – od piosenki poetyckiej przez szanty, folk, orient do bluesa i jazzu. Gra się tu wszystko co podpaść może pod kategorię „piosenki z tekstem”. Nie zbraknie wykonań piosenek Wysockiego czy Barentsa, rytmów bossanovy, kołysanek w jidisz… a nade wszystko utworów autorskich – tekstowo i muzycznie.

Festiwal gości na swojej scenie znamienitych muzyków z całej Polski lecz jest także szansą dla młodych artystów - śpiewaków i poetów, którzy prezentują swoją twórczość w ramach Konkursu Piosenki i Konkursu Jednego Wiersza. Podczas tegorocznej, jubileuszowej V edycji usłyszymy głównie artystów znanych ze scen lubelskich: Piotra Selima, Ryszarda Borkowskiego, Tomasza Rokosza czy zespół Aksak Balkan Trio. Spoza grona lubelskiego wystąpią m.in. Monika Krajewska, Jacek Kadis czy bieszczadzcy zakapiorzy: Andrij Kirym i Roman Dobrowolski. W ramach Spotkania z Poetą czyli rozmów z poetami i o poezji gościć będziemy Stacha Żurka, z którym spotkanie poprowadzi Andrzej Samborski.

Zachęcamy także młodych twórców do wzięcia udziału w Konkursie Jednego Wiersza oraz Konkursie Piosenki. Zgłoszenia do 15 stycznia br.

Podsumowując: V edycja festiwalu „Strojne w biel”, odbędzie się w dniach 22 – 23 stycznia 2016 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie festiwalu.