szukaj  |   kontakt

Jerzy Dziedziczak - Pamięci innych poświęcamDzik(i)Kadis - BardograjkaJacek Kadis - Siostra nieszczęśliwych

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2016 » Fotorelacja: Sobota z Niepokornymi Pieśniarzami - 4. Festiwal Pieśniarzy Niepokornych
Fotorelacja: Sobota z Niepokornymi Pieśniarzami - 4. Festiwal Pieśniarzy Niepokornych

Festiwal Pieśniarze Niepokorni zainaugurował swoją działalność w 2013 r. W roku bieżącym, w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru przy ul. Purkyniego we Wrocławiu, odbyła się czwarta edycja wydarzenia. Założeniem organizatorów było przybliżenie twórczości bardów, w której pierwszoplanową rolę odgrywa niebanalna warstwa tekstowa. Na dwudniowy festiwal zaproszono m.in.: Mirosława Czyżykiewicza, Adama Struga, Janusza Kasprowicza i Stanisława Marinczenkę, Grzegorza Dąbrowskiego, Kubę Sienkiewicza. Udało nam się wysłuchać i zobaczyć kilku artystów koncertu sobotniego, prowadzonego przez Marka Obszarnego.

Wyselekcjonowana widownia dobrze się bawiła przy utworach prezentowanych przez Janusza Kasprowicza i Stanisława Marinczenkę. Twórca, lider, wokalista i basista zespołu Projekt Volodia i pomysłodawca oraz organizator cyklicznego festiwalu „Wołodia pod Szczelińcem” oraz „Pieśniarze Niepokorni” grał i śpiewał ze Stanisławem Marinczenko – muzykiem, multiinstrumentalistą, pianistą, gitarzysta, akordeonistą, który gra również na buzuki irlandzkim, mandolinie oraz harfie neoceltyckiej.

Adam Strug- śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta, etnomuzykolog, pomysłodawca zespołu śpiewaczego „Monodia Polska”, praktykującego pieśni polskie przekazywane w tradycji ustnej, lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki- akompaniując sobie na akordeonie zabrał nas w magiczny świat Leśmiana.

Mirosław Czyżykiewicz- kultowy artysta z kręgów piosenki literackiej, artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz- zaprezentował swoje niezapomniane utwory , głównie z płyty „Ave”. Nowa aranżacja piosenki „Giną ludzie” okazała się majstersztykiem. Słychać w niej było fałsz błędnych decyzji i strzały z karabinu. Czyżykiewicz utwór wykonał z własnym, gitarowym akompaniamentem. Tak genialne interpretacje zdarzają się rzadko.

Sobota z Pieśniarzami przyniosła dużo artystycznych wrażeń , z których pełnymi garściami mogła czerpać kameralna publiczność w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru.

tekst: Dorota Olearczyk
foto: Julian Olearczyk