szukaj  |   kontakt

Maciej Turkowski - PodwórzaKatarzyna Brzozowska - O miłości ani słowaSzymon Zychowicz - Ostatni raz

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2008 » Poetycka Dolina 2008
Festiwal Piosenki Artystycznej "Poetycka Dolina" - Warszawa 30 VIII 2008

Poetycka Dolina jest jednym z najmłodszych konkursów związanych z nurtem piosenki literackiej odbywających się w Warszawie. Najmłodszym nie oznacza najsłabszym - wręcz przeciwnie! Dzięki dopracowanej wizji dyrektora artystycznego Jarka Wasika oraz perfekcyjnej organizacji, festiwal pomimo, że odbył się dopiero trzeci raz, wrósł już na stałe w krajobraz 'krainy łagodności' i zyskał uznanie zarówno uczestników jak i słuchaczy.

Jerzy Dziedziczak | 

Dolina Służewiecka - fot. sdk.waw.plFestiwal Piosenki Artystycznej 'Poetycka Dolina', bo tak brzmi jego pełna nazwa, odbywa się w ostatni tydzień wakacji na terenie Doliny Służewieckiej na tyłach Służewskiego Domu Kultury i jest imprezą plenerową. Integralną częścią festiwalu jest konkurs, w którym uczestnicy mogą zaprezentować mini recital składający się z kilku utworów (których łączny czas trwania nie powinien przekraczać 15 minut). Po konkursie a w trakcie obrad Jury można wysłuchać koncertów zaproszonych gości. Tak też było i w tym roku.

4MATIONPo prezentacjach konkursowych mieliśmy przyjemność wysłuchania koncertu kilkuosobowej grupy 4MATION z Opola, która zaprezentowała program oparty o utwory Czesława Niemena pt. 'Niemen jak rzeka'. Muszę powiedzieć, że 4MATION mnie bardzo mile zaskoczyło. Po pierwsze, wydawało mi się, że w temacie Czesława Niemena zostało już powiedziane wszystko. 4MATION pokazało, że nie koniecznie, że można spojrzeć na tą twórczość bardzo świeżo i nowatorsko, osadzając dobrze przecież wszystkim znane przeboje we współczesnych aranżacjach nie tracąc nic z klimatu dawnych lat. Naprawdę słuchało się tego z ogromną przyjemnością, o czym świadczą tłumy, które przyszły posłuchać artystów. Po drugie, ta żywiołowość i energia jaka biła ze sceny podczas ich występu! Bardzo rzadko doświadczam takich emocji, ale widać, że artystom z 4MATION granie sprawiało ogromną przyjemność i to się udzielało słuchaczom.

82 Grzegorz TurnauNastępnie jako gwiazda wieczoru wystąpił Grzegorz Turnau, którego wspierało kilku znakomitych muzyków, między innymi Robert Kubiszyn znany np. ze współpracy z Anną Marią Jopek. Ja osobiście nie jestem wielkim fanem twórczości Grzegorza, jeśli już to bliżej mi do jego pierwszych płyt z początku lat 90-tych. Myślę, że może to wynikać z odmiennych preferencji, gustów muzycznych. Oczywiście doceniam wkład Turnau'a w piosenkę literacką i nie wyobrażam sobie jej bez kilku, może nawet kilkunastu perełek z jego repertuaru. Piszę to celowo, bo ten koncert mnie porwał, był niesamowity! I jeśli takie odczucia miałem ja, czyli raczej sceptyk, to wyobrażam sobie jakim musiał być przeżyciem dla fanów jego twórczości, którzy bardzo licznie przybyli posłuchać swojego idola. Koncert przypominał nocne granie w małym prywatnym gronie, poszczególne piosenki były poprzedzane wprowadzeniami, czasem luźno związanym z tematyką danego utworu. Było miło, sympatycznie i 'domowo'.

Opublikowany: 2009-01-20 07:48:38
Strony:
oceń ten artykuł
Średnia ocena: 5,05
Komentarze
Data:
 2009-02-18 17:59:50
Autor:
 happy
Treść:
 www.myspace.com/gabrielalencka
e-mail: