szukaj  |   kontakt

Agata Gałach - Toast pożegnalnyDąbrówka - Majewski - Kołysanka dla d...Andrzej Wawrzyniak - Podzielimy się milczeniem

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2013 » Michał Łanuszka otula basem - koncert w Kubie Łykend
Michał Łanuszka otula basem - koncert w Kubie Łykend

Michał Łanuszka jest zawodowo związany z radiem. Jego głębokiego, niskiego głosu można słuchać w autorskiej audycji „Noc Poetów Piosenki - melodie i słowa grzechu warte” na antenie RMF Classic w piątki od godziny 22.

Dorota Olearczyk | 

W minioną niedzielę, 12 maja 2013r w Klubie Muzycznym Łykend we Wrocławiu mogliśmy słuchać jak i oglądać Michała Łanuszkę, co przyniosło nam satysfakcję audiowizualną.

Świat według Łanuszki rzeźbiony był precyzją brzmienia gitary z nylonowymi strunami o mocnej, selektywnej barwie. W opozycji do tej ostrej klasyczności niosły się słowa tekstów piosenek m.in. Cohena, Nohavicy, Waitsa, Kasprzyckiego.

Artyście towarzyszyli: Szymon Madej na perkusji i Paweł Wszołek na gitarze basowej. Perkusyjne szaleństwo akustyczne czasem zagłuszało niskie tony, ale nie było w stanie zniechęcić zachwyconych widzów. Michał Łanuszka bisował kilkakrotnie. Zagrał „Yesterday”, „Pieśń o Małym Rycerzu”, autopromocję doprawił szczyptą humoru i bawił publiczność aktorskimi gestami dyrygenta.

Opublikowany: 2013-06-06 16:50:00

foto: Julian Olearczyk