szukaj  |   kontakt

Dariusz Rubin - DeszczAndrzej Marczyński - Piosenka dla gapowiczaPiotr Szauer - Świadomość

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2013 » Michał Bajor opowiada o swoich podróżach w Imparcie
Michał Bajor opowiada o swoich podróżach w Imparcie - recital "Moje podróże"

W niedzielę wieczorem udaliśmy się w podróż po Europie z Michałem Bajorem. Była to emocjonalna, nostalgiczna i zabawna wędrówka ulicami Manhattanu, Paryża, Warszawy, Opola, Londynu, San Remo, Monte Carlo, Las Vegas.

Dorota Olearczyk | 

Artysta rozpoczął właśnie nową koncertową i fonograficzna przygodę. „Moje podróże” to osiemnasty album w dorobku Michała Bajora, z którym dotarł do Wrocławia. Trzynaście autorskich tekstów napisał specjalnie dla niego Wojciech Młynarski. Muzykę skomponowali: Włodzimierz Korcz, Tomasz Krezymon, Wojciech Borkowski, Włodzimierz Nahorny, Janusz Sent, Paweł Stankiewicz, Maciej Szczyciński, Marcin Olak i Jerzy Derfel. Utwory są jak zawsze bardzo różnorodne, od nostalgicznych i dramatycznych po zabawne, a nawet żartobliwe, wszystkie jednak niezwykle osobiste. Na próżno szukać w nich banalnych refrenów. Brzmią raczej jak rymowane powiastki z puentą. W warstwie muzycznej „Moje podróże” starannie oddają koloryt odwiedzanych miast. Piosenki opowiadają także o latach dzieciństwa w Opolu, debiucie w Warszawie, a nawet o cechach znaku zodiaku (Bliźnięta), spod którego jest artysta.

Jednak to nie wszystko. Recital Michała Bajora z piosenkami z najnowszego albumu oglądany i słuchany na żywo przynosi z sobą coś więcej. Jego emocjonalność, sztuka interpretacji piosenki i umiejętność niebanalnej zapowiedzi utworu powodują, że każde słowo wypowiedziane z niezwykłą starannością, dykcyjną nienagannością spija się z jego ust z dużą przyjemnością. Dźwięczny głos w parze z subtelną choreografią dłoni i mimiką twarzy tworzą zajmujący komentarz do wypowiadanych słów, nie zamazują jednak ich literackiego charakteru. Na koncercie słuchamy również kilku piosenek z jego starszego repertuaru, jak m. in. “Ogrzej mnie”, ”Błędny rycerz”, ”Początek mojej drogi”, czy “Moja miłość największa”. Wszystkie autorstwa Wojciecha Młynarskiego. O wysmakowaną aranżację dbają doskonali muzycy towarzyszący Michałowi Bajorowi na scenie. Nic dziwnego, że publiczność po spektaklu „Moje podróże” ma obrzękłe dłonie od klaskania.

Z przyjemnością informuję, że w lutym Michał Bajor wystąpi w Radiu Wrocław.

Opublikowany: 2013-11-22 07:30:00
Fotogaleria

foto: Julian Olearczyk