szukaj  |   kontakt

Jacek Daszyński - AtenaAgata Gałach - Toast pożegnalnyDariusz Rubin - Maskarada

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


Mateusz Rulski-Bożek - Mechaniczna Cytryna 1 X 2007
Mateusz Rulski-BożekMateusz Rulski-BozekMateusz Rulski-Bozek
Mateusz Rulski-BozekMateusz Rulski-BozekMateusz Rulski-Bozek

Mateusz Rulski-Bożek przyszedł na Jesienne Spotkanie przy herbacie z Cytryną 'uzbrojony' w gitarę i pytanie czy może wystąpić. Zapewne wiedział, iż na każdym Spotkaniu jest taki punkt programu jak Scena Inicjatyw Publiczności. Swój krótki występ rozpoczął piosenką "Whenever I open my eyes". Przyznaję, że zaimponował mi swoją angielszczyzną, choć to niełatwe. Tekst powstał na korepetycjach z angielskiego udzielanych dziewczynce, Agnieszce Makowskiej - są po połowie autorami słów. To naprawdę bardzo sympatyczna, wpadająca w ucho piosenka. Publiczność przyjęła Mateusza bardzo życzliwie. Drugą piosenką zatytułowaną "Dla śpiącej" nawiązał do aniołów, o których była wcześniej mowa. I chociaż jej bohaterem jest anioł cieć, tekst jest naprawdę wzruszający. Mateusz jest obdarzony bardzo ładnym głosem, a do tego ciekawie gra na gitarze. Zanim zszedł ze sceny zaśpiewał jeszcze "Song before I leave".