szukaj  |   kontakt

Bartek Dzikowski - SOUND OF WORDSSzymon Zychowicz - Zielony wierszApolinary POlek - Kołysanka dla Nieznajowej

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2015 » Marek Andrzejewski i Kacha Wasilewska w Lublinie 24. września 2015
Marek Andrzejewski i Kacha Wasilewska w Lublinie 24. września 2015

Już 24. września 2015 (czwartek) w restauracji Hades w Lublinie odbędzie się koncert Marka Andrzejewskiego oraz Kasi Wasilewskiej. Wydarzenie rozpoczyna się równo o 19:00, a bilety wstępu kosztują 30zł.

Więcej informacji o Marku:

W latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”, z teatrem „Gardzienice” i z Teatrem Grupa Chwilowa. Jako autor i wykonawca swoich piosenek zadebiutował w 1993 roku. W 1994 roku otrzymał I nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). W 1995 roku razem ze znakomitymi muzykami z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach utworzył siedmioosobową „Grupę Niesfornych”. Nagrał z nimi płytę pt. „Trolejbusowy Batyskaf”, a w gorącej dziesiątce „Muzycznej Jedynki” znalazły się dwa teledyski: tytułowy „Trolejbusowy batyskaf” oraz „Jak listy”. Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W 1999 roku wraz z przyjaciółmi (z Marcinem Różyckim, Jolą Sip, Janem Kondrakiem, Piotrem Selimem, Igorem Jaszczukiem) współtworzy „Lubelską Federację Bardów” - rodzaj piwnicy artystycznej z wielością piszących, komponujących i śpiewających. Z Lubelską Federacją Bardów Marek nagrał osiem płyt i zrealizował ponad 30 osobnych projektów muzycznych. Zagrał z grupą ogromną ilość koncertów, na przykład: podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, a także za granicą: w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie.

W repertuarze, z którym koncertuje znajdują się głównie utwory autorskie, a także Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Jimiego Hendrixa, Adama Ziemianina, Wisławy Szymborskiej, Józefa Czechowicza, Bolesława Leśmiana, Edwarda Stachury oraz innych wybitnych pieśniarzy i autorów.

Marek ma w dorobku trzy autorskie płyty: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter" (2003) i „Elektryczny sweter” (2012).

Kto: Marek Andrzejewski, Kacha Wasilewska
Kiedy: 24. września 2015, 19:00
Gdzie: restauracja Hades, ul. Grodzka 21, Lublin
Za ile: 30zł