szukaj  |   kontakt

Jacek Gutry - Tyci taci senQsz - Dwa słowaJarek Wasik - Dotykanie

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


Łukasz Jemioła - Wiosenna Giełda Piosenki 2007 w Siedlcach
Łukasz JemiołaŁukasz JemiołaŁukasz Jemioła
Łukasz JemiołaŁukasz JemiołaŁukasz Jemioła
Łukasz JemiołaŁukasz JemiołaŁukasz Jemioła
Łukasz JemiołaŁukasz JemiołaŁukasz Jemioła
Łukasz JemiołaŁukasz Jemioła

Łukasz Jemioła przybył na Wiosenną Giełdę Piosenki z Limanowej. Jego zainteresowania muzyczne to przede wszystkim brzmienia bluesowe, co może w pewnym stopniu tłumaczyć wybór repertuaru. Oprócz autorskiego utworu „Niewidomi przyjaciele” (mądry tekst) usłyszeliśmy utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy „Daję ci próg” oraz Kazika Staszewskiego autorstwa Stanisława Staszewskiego pt. "Ty albo żadna". Jurorzy uznali występ za najciekawszy i tym samym postanowili przyznać Łukaszowi Jemiole pierwszą nagrodę oraz nominację do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.