szukaj  |   kontakt

Wojtek Gęsicki - Niepoczytalny bibliotekarzJacek Kadis i Michał Dzik - Martin EdenRobert Mazurkiewicz - Przed podróżą

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.

Wywiady:

strona główna » wywiady » Wywiad z Krzysztofem Myszkowskim
Z Krzysztofem Myszkowskim rozmawia Piotr Szauer cd.
Blues bierze się z melancholii. Czy muzyka SDM-u też?

Ja nie wiem czym jest melancholia. Jestem raczej refleksyjny. A blues bierze się z życia, tak jak poezja i każda piosenka. Melancholia jest natomiast tylko cząstką tego życia. Cała sztuka polega na opisywaniu życia i dlatego znajdują się w niej również elementy naszej biografii. To jest taka naturalna, egoistyczna cecha każdego z nas. Próbujemy umieścić siebie gdzieś w tej twórczości, by pokazać, co sami myślimy, co czujemy.

Jakie są plany SDMu na najbliższy czas?


Powoli przygotowujemy materiał na kolejną płytę z wierszami Rybowicza. Będzie się nazywała "Jednoczas" i będzie kontynuacją poprzedniej - "Tabletki ze słów". Chcemy do niej dołączyć również płytę DVD - przewodnik po świecie Janka Rybowicza. Chcę pojechać do Lisiej Góry z kamerą i operatorem, by pokazać ludziom, gdzie żył, tworzył i zmarł. Pokazać, jak z tak mizernego mikrosmosu jakim jest ta wioska, niepięknego krajobrazu powstały tak piękne rzeczy.

Czy nie boi się Pan, że wobec postępującej degradacji kulturowej, za kilka lat może zabraknąć miejsca dla ludzi wrażliwych na piękno?

Wszystko jest możliwe. Bardzo mnie to boli i irytuje. Następuje nie tylko degradacja słów, ale i postaw. I to jest niebezpieczne. Ale cały czas wierzę, że wciąż rodzą się ludzie mądrzy i wrażliwi, którzy staną po naszej stronie, tych dbających o treść, a nie o formę, blichtr
i dziwne, sztuczne pozy. Mimo wszystko jestem optymistą, bo widzę, co dzieje się na naszych koncertach. Widzę, że ludzie wciąż interesują się tym, co robimy i podążają za naszym wezwaniem. I to cieszy.

Opublikowany: 2007-12-06 22:30:00
Strony:
notka o autorze wywiadu...
Piotr Szauer - związany z poezją od 2001 roku, współzałożyciel grupy poetyckiej "Sfera Szeptów" z Lubawy, student dziennikarstwa. Pisze, komponuje i krytykuje, gdy ma ku temu podstawy... W każdą niedzielę o godzinie 14:00 w studenckim radiu UWM FM w Olsztynie prowadzi autorską audycję "Źródło". Więcej o autorze: www.szauer.blog.onet.pl