szukaj  |   kontakt

Szymon Zychowicz - Zielony wierszCorda - BrzaskSzymon Zychowicz - Schron

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2014 » Jacek Bończyk: Resume z wątkiem kosmicznym - kolejna odsłona 35. PPA
Jacek Bończyk: Resume z wątkiem kosmicznym - kolejna odsłona 35. PPA

W Teatrze Muzycznym Capitol na Scenie Ciśnień dwukrotnie wystąpił Jacek Bończyk z zespołem. W ramach 35. PPA zaprezentował utwory z najnowszej płyty „Resume z wątkiem kosmicznym”. Niedościgłe interpretacje piosenek Wojciecha Młynarskiego, Stanisława Staszewskiego, Grzegorza Ciechowskiego, Edwarda Stachury, Charles’a Aznavoura, Claude’a Nougaro i Astora Piazzolli w wykonaniu artysty brzmiały ciepło, znajomo, akustycznie i wzorcowo.

Dorota Olearczyk | 

Jacek Bończyk śpiewał, grał na gitarze i tamburynie, wspominał okoliczności powstania piosenek. Komentował także uporczywy dźwięk dochodzący od strony widowni, zachęcał do odebrania telefonu. Dziwił się, bo w sali nie było zasięgu, więc skonkludował: a może to budzik.

Program „Resume z wątkiem kosmicznym“ pokazał szeroki wachlarz możliwości artysty we wszelkich możliwych odsłonach i smakach: z pogranicza tanga, piosenki francuskiej, poezji śpiewanej oraz piosenki autorskiej. Aktor świadomie sięgnął do utworów, które go ukształtowały i miały wpływ na jego styl. W najnowszym programie zaśpiewał teksty swoich mistrzów i własne utwory, które w bardzo osobisty sposób dopełniły koncert.

Nieprzeciętne umiejętności nie tylko Jacka Bończyka, ale także wszystkich wykonawców zaangażowanych w to przedsięwzięcie- Fabiana Włodarka – akordeon, piano; Konrada Kubickiego – kontrabas, gitara basowa; Pawła Stankiewicza – gitary, Roberta Siwaka – instrumenty perkusyjne- połączyły elegancką prezencję z sensownością artystycznej wypowiedzi.

Jacek Bończyk – perfekcjonista aktorskiego warsztatu idealnie wyważał emocje i dbał o jakość słowa, co przyniosło dużo satysfakcji widzom domagającym się bisów.

Opublikowany: 2014-04-04 08:30:00

foto: Julian Olearczyk