szukaj  |   kontakt

Dagmara Korona - PrzepadałamDzidka Muzolf - Latarnik JanRafał J. I. Kowalewski - Podłogo błogosław

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.

zobacz video:

strona główna » relacje z imprez » rok 2009 » FPI Lubawa 2009
II Festiwal Piosenki Innej - Lubawa 2009 - c.d.

Pawel Szymanski 153Po niedzielnym koncercie laureatów mieliśmy przyjemność wysłuchać występu wyjątkowego bluesmana jakim bez wątpienia jest Paweł Szymański z Lidzbarka. Na recital złożyło się klika piosenek z niedawno wydanej płyty zatytułowanej „Król wątpliwości", ale nie tylko. Zagrał dla nas m.in. takie utwory jak tytułowy „Król wątpliwości", „Wino lustro i ja", „Pośpieszny o północy", „Przyjaciółki oraz koleżanki", „Ach tak bym chciał", „Za późno by płakać", "Zatoka św. Franciszka" czy „Miej nas w opiece święty McDonald' sie". Przyznam, że Paweł swoimi występami robi ogromne wrażenie. Do perfekcji opanował grę techniką fingerpicking. Cenię go również za różnorodność w tematach tekstów ujawniających wnikliwy zmysł obserwacji autora oraz pewną dozę sarkazmu. Wychodząc poza standard bluesa, Paweł tworzy własny styl.

Piotr Bukartyk i Krzysztof Fornalski 455Odegranie recitalu zamykającego II Festiwal Piosenki Innej przypadło Piotrowi Bukartykowi, z którym na scenie wystąpił Krzysztof Fornalski (gitara). Zaczęli klasycznym kaszubskim reggae, czyli rytmiczną piosenką „Wino proste". Po wstępnym rozruszaniu publiczności zaserwowali nam refleksyjną spowiedź dziecięcia w średnim wieku opatrzoną tytułem „Inne kraje". W lekkiej i przyjemnej atmosferze uraczyli nas jeszcze m.in. „Kaszaną", „Małgochą" , „Dokąd się wybierasz", czy „Czego tylko chcesz". Najbardziej spodobała mi się w miarę nowa piosenka zatytułowana „Trzeba niestety mieć ambicję", która powstała z inspiracji filmem „Wniebowzięci".

I tak upłynął nam pełen muzycznych wrażeń weekend spędzony w Lubawie - gościnnych „progach"Piotra Szauera. Mamy nadzieje, że spotkamy się tam za rok!


Werdykt konkursowy

Jury w składzie: Teresa Drozda, Waldemar Śmiałkowski, Marcin Skrzypczak, Tomek Gul
i Piotr Szauer, po wysłuchaniu w dniach 7-8 sierpnia szesnastu konkursowych recitali wyłoniło równoprawnych laureatów II Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie:

- duet "Kid Brown" z Ustronia
- Anna Kossakowska z Torunia
- Andriej Kotin z Zielonej Góry
- Mateusz Rulski-Bożek z Warszawy
- Tomasz Salej z Olsztyna
- grupa "Couleur Cafe" z Lublina

Dodatkowo Anna Idzikowska z Warszawy otrzymała specjalne wyróżnienie Internetowego Serwisu Autorów i Kompozytorów w postaci możliwości nagrania demo w "ISAK.STUDIO"
w Warszawie.

Specjalne wyróżnienie uczestników konkursu przypadło Mateuszowi Rulskiemu-Bożkowi
z Warszawy, zaś nominację do finału 45. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie uzyskały: Jadwiga Kłapa i Anna Frączek z Ustronia (jako DUET "Kid Brown" z piosenkami: "Nowy dzień" oraz "Kobieta").

W trakcie niedzielnego koncertu laureatów lubawska publiczność przyznała również swoją nagrodę Tomaszowi Salejowi z Olsztyna. Tym samym będziemy gościć go w Lubawie
z festiwalowym recitalem już za rok.

Opublikowany: 2009-09-02 12:46:50
Strony:
Oceń ten artykuł
Średnia ocena: 4,09
Komentarze