szukaj  |   kontakt

Andrzej Marczyński - Ballada z małego miasteczka
Gabriela Lencka - Mój Misiu
Jarek Wasik - Dotykanie

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2018 » Fotorelacja: Jan Marczewski w cyklu „Przed premierą”
Fotorelacja: Jan Marczewski w cyklu „Przed premierą”

Teatr Piosenki 18 kwietnia zaprosił na kolejny wieczór lubianego cyklu koncertowego „Przed premierą”. Artystyczne spotkania, których bohaterami są najzdolniejsi polscy wykonawcy młodego pokolenia, znakomicie sprawdzający się w repertuarze piosenki artystycznej, literackiej, aktorskiej przeżywają swoje złote lata. Pełna sala widzów łącząca różne pokolenia studentów przywitała w środę gościa z Krakowa.

Zgromadzona w sali kameralnej publiczność miała okazję zapoznać się z interesującymi interpretacjami piosenki artystycznej. Gospodarzem comiesięcznych wieczorów – zapraszającym i osobiście prezentującym wykonawców – był wybitny znawca tego gatunku piosenki Bogusław Sobczuk.

Tego wieczoru Urszula Orłowska- dyrektor Teatru Piosenki- i Bogusław Sobczuk – gospodarz spotkań odebrali z rąk studentów AWF-u dyplomy uznania i podziękowania za działalność kulturalną.

Jednak w roli głównej podczas kwietniowego wieczoru wystąpił Jan Marczewski, student V roku Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (dawna PWST). Od tego sezonu członek zespołu Teatru Współczesnego w Warszawie. Wrocławskiej widowni 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej znany z udziału w spektaklu dyplomowym „Do DNA” w reż. Ewy Kaim, który był wielokrotnie nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Brnie, Cieszynie i Tarnowie.

Jan Marczewski zaśpiewał m.in. „Wolność” Grechuty, utwory Weilla, Cohena, Cave’a, „Amsterdam” Brela w oryginale, Kaczmarskiego i przypowieść balladową o kozie. Piosenki Boba Dylana i Asafa Avidana zaprezentował z własnym akompaniamentem gitarowym. Na fortepianie Jankowi Marczewskiemu towarzyszył Piotr Szafraniec.

Artyści pożegnali się z widzami piosenką Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”.

oprac.: Dorota Olearczyk 

foto: Julian Olearczyk Dorota Olearczyk

fotogaleria