szukaj  |   kontakt

DGZZ - Błędnik [2011]
Szymon Zychowicz - Chory krajobraz
Dąbrówka - Majewski - Kołysanka dla d...

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2018 » Fotorelacja: Dominika Guzek w cyklu „Przed premierą”
Fotorelacja: Dominika Guzek w cyklu „Przed premierą”

Pierwsze spotkanie w nowym roku 2018 w cyklu „Przed premierą” Bogusław Sobczuk - gospodarz wieczoru - rozpoczął życzeniami i anegdotą. Życzył widzom i sobie cierpliwości i abyśmy nie pomylili marzeń ze złudzeniami. Potem, w wypełnionej sali kameralnej Impartu zapowiedział recital Dominiki Guzek.

Dominika Guzek jest studentką PWST w Krakowie. Była prezenterką młodzieżowego programu telewizyjnego „5-10-15”. Zagrała m.in. w musicalach: „Koty” w Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie, „High School Musical” w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Wcieliła się w rolę Columbii w musicalu „The Rocky Horror Show” w warszawskim „Och-Teatrze” czy Crissy w musicalu „Hair” w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Nagrała płytę z piosenkami ze spektaklu pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”, w którym gra tytułową rolę w Teatrze „Groteska” w Krakowie.

Dorobek artystyczny Dominiki Guzek jest znaczny i trudno wyliczyć wszystkie osiągnięcia wokalistki i aktorki. Warto wspomnieć jeszcze o znakomitym dyplomie Do dna w reż. Ewy Kaim, prezentowanym we Wrocławskim Teatrze Współczesnym podczas PPA w 2017 roku.

Podczas czwartkowego koncertu Dominika Guzek zaprezentowała bardzo rozmaity repertuar. Zdecydowanie najlepiej wypadła w utworach o pogodnych charakterze. Zaśpiewała piosenki m.in. Natalii Przybysz, Karin Stanek, utwór z filmu „Halo Szpicbródka”, nie zabrakło także ukraińskiego folkloru, „Zielono mi” i M. Hemara z dowcipną „Filozofią małżeńską”. W trzeciej części koncertu zabrzmiały utwory J. Przybory, J. Kofty i optymistyczny utwór Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”.

Eklektyzm jej prezentacji scenicznej wspierał akompaniator z wykształcenia ekonomista - Sławomir Kolano.

Najbliższe spotkanie z cyklu Przed premierą już 8 lutego.

tekst: Dorota Olearczyk

foto: Julian Olearczyk i Dorota Olearczyk