szukaj  |   kontakt

Noro Lim - Do CiebieDąbrówka - Majewski - Kołysanka dla d...Apolinary POlek - Kołysanka dla Nieznajowej

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2016 » „Fontannie bije ten dzwon”: druga edycja darmowych warsztatów carillonowych
„Fontannie bije ten dzwon”: druga edycja darmowych warsztatów carillonowych

Organizatorzy konkursu „Fontannie bije ten dzwon” zapraszają na drugą edycję darmowych warsztatów carillonowych. Spotkanie z zespołem 50 dzwonów wieżowych odbędzie się w sobotę 6 lutego.

Magia instrumentu, klimat wieży Kościoła św. Katarzyny i umiejętności Pani Moniki Kaźmierczak zachwyciły uczestników pierwszej edycji warsztatów. Wzięli w nich udział nie tylko doświadczeni kompozytorzy, ale także gdańszczanie, których zaciekawił carillon.

- To bardzo nietypowy instrument. Słysząc dźwięk z wieży, nie zdajemy sobie sprawy, z jak ogromnej machiny się wydobywa. Dzwony Kościoła św. Katarzyny naprawdę robią wrażenie – stwierdziła mieszkanka Gdańska, która wzięła udział w pierwszych warsztatach. 

Zadaniem uczestników ogłoszonego na początku stycznia konkursu pn. „Fontannie bije ten dzwon” jest skomponowanie utworu na carillon kościoła św. Katarzyny w Gdańsku. - Przy przygotowywaniu utworu muzycznego niezwykle istotna jest znajomość instrumentu, na który się pisze. Komponowanie na carillon nie jest łatwym zadaniem. Zachęcam wszystkich, by poznali bliżej ten instrument – zobaczyli, usłyszeli i zagrali na nim – mówi, Danuta Popinigis, profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku, badaczka historycznych carillonów, laureatka Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za rok 2015. 

Druga edycja warsztatów odbędzie się w sobotę 6 lutego o godz. 13.30 w Kościele św. Katarzyny w Gdańsku (ul. Wielkie Młyny 10, wejście do Muzeum Zegarów Wieżowych). Spotkanie z carillononem jest bezpłatne, wystarczy zgłosić się wysyłając wiadomość na adres konkurs@giwk.pl. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do czwartku 4 lutego.

Prace konkursowe należy składać do 21 marca 2016 r.

Organizatorami konkursu są Miasto Gdańsk, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz Polskie Stowarzyszenie Carillonowe. Patronem medialnym konkursu jest portal ISAK.pl