szukaj  |   kontakt

Andrzej Marczyński - Romans wieczornyJacek Kadis - Jak ślepiecNoro Lim - Do Ciebie

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2013 » Elektryzujący muzyczno- literacki świat Czyżykiewicza
Elektryzujący muzyczno- literacki świat Czyżykiewicza - koncert promujący płytę „Ma Cherie”

23 listopada 2013r, kilka minut po g. 19 na dużą scenę wrocławskiego Impartu wszedł Mirosław Czyżykiewicz i wprowadził publiczność w swój nowy, elektryzujący muzyczno- literacki świat. Hojnie obdarowywał szeptem, pauzą i rwącym potokiem słów. Publiczność rewanżowała się brawami i okrzykami „Brawo Czyżyk".

Dorota Olearczyk | 

Sobotni koncert był pretekstem do promocji najnowszej płyty barda, artysty grafika, gitarzysty i poety. „Ma Chérie”- to nietuzinkowy album stworzony z tekstów m.in. Norwida, Mandelsztama, Broniewskiego, Różewicza, Herberta, Brodskiego (obecnego na wszystkich płytach barda), Barańczaka, Kaczmarskiego, Kofty i Poniedzielskiego oraz muzyki Mirosława Czyżykiewicza. Część z tych utworów, w których przestrzeni, barwy i odcienie muzyczne były utrzymane w stylistyce niedopowiedzenia, zawieszenia głosu i dźwięku, mogliśmy posmakować w wersji koncertowej. Wysmakowany akompaniament (Mirosława Czyżykiewicza z zespołem Kameleon) wzmacniał siłę ekspresyjności tekstów. Oprócz utworów z albumu „Ma Cherie” zabrzmiały także znane piosenki z wcześniejszych płyt w nowych aranżacjach. Muzyczno- literacki świat Czyżykiewicza okazał się szalenie przejmujący i elektryzujący.

Opublikowany: 2013-12-02 06:00:00

foto: Julian Olearczyk