szukaj  |   kontakt

Corda - Nie mów
Bartek Dzikowski - Sleepwalking
Włodek Mazoń i Vis a Vis - Babie lato

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2018 » Czas nas uczy pogody - płyta Emili Pawłowskiej
Czas nas uczy pogody - płyta Emili Pawłowskiej

Emilia Pawłowska - wokalistka z okolic Więcborka, „autorka melodii", śpiewająca piosenki w stylistyce smooth jazzowej i poezji śpiewanej.
Emilia Pawłowska na scenę wróciła po kilkunastu latach przerwy. Jej tęsknotę za śpiewaniem można wyczuć w każdym wersie wykonywanej piosenki. "Śpiewa pięknie, lekko, przyjemnie, niczym liść na wietrze." - komentowali ci, którzy mieli okazję słuchać Emilii podczas jej występów. Po kilku recitalach z programem pn."Czas nas uczy pogody" wokalistka podjęła decyzję o wydaniu płyty.

"Czas nas uczy pogody" - to program składający się z kilkunastu polskich piosenek, które pomimo upływu czasu wciąż wzruszają i obchodzą. Często też są przywołaniem pięknych wspomnień. „Kontakt z pięknymi melodiami i mądrymi tekstami wzbogacić może dzień i odciążyć. Chyba bardziej chodzi mi o doświadczanie przeżyć nieco odmiennych od codziennego zgiełku i biegu, którego nikomu dzisiaj nie brakuje. To też ciągła praca nad sobą i własnymi słabościami, aby nic, co jest w życiu tak naprawdę ważne, nie umknęło". - E.P.

Program „Czas nas uczy pogody", to zbiór 12 polskich piosenek, swą poetycką treścią dotykających doświadczeń życiowych każdego z nas. Utwory te wykonywali wcześniej wyśmienici artyści, do których należą m.in. Zbigniew Wodecki, Stanisław Soyka, Dorota Miśkiewicz, Edyta Geppert, Urszula Dudziak, Magda Umer, Danuta Rinn, Grażyna Łobaszewska, Michał Bajor, Jaromir Nohavica. Wykonawcy ci zafascynowali Emilię, poszukującą własnej artystycznej drogi, już na początku jej przygody z piosenką. Pewnego dnia wrażliwa wokalistka powitała na scenie swoje utęsknione melodie.
W utworach, składających się na płytę dominuje fortepian, gitara i finezyjna, lekka trąbka. Aranżacje utrzymane są w stylistyce smooth jazzowej.
Na płycie znalazła się jeszcze jedna, 13 piosenka pt.: „Uczucia te". To kompozycja Roberta Wiórkiewicza do słów Ewy Chodeckiej.
Brzmienie tej piosenki wpisuje się w klimat całej płyty oraz wskazuje kierunek dalszego rozwoju artystycznego wokalistki.

Okładka płyty

Lista utworów i informacje o płycie

1. „ Czas nas uczy pogody" muz .K. Dębski / sł. J. Cygan
2. „Jej portret" muz. W. Nahorny / sł. J. Kofta
3. „Szeptem" muz. J. Abratowski / sł. J. Korczakowski
4. „Ulice wielkich miast" muz. J. Ptaszyn-Wróblewski / sł. A. Osiecka
5. „Przedostatni walc" muz. J. Sent / sł. W. Młynarski
6. „Z duszą na ramieniu" muz. H. Albert / sł. M. Czapińska
7. „Godność ogromna" muz. Z. Wodecki / sł. J. Wołek
8. „Gdybyś, innym ptakiem był" muz. B. Bruszewska / sł. Z. Malinowski
9. „Przed nocą i mgłą" muz. W. Korcz / sł. Z. Stawecki
10. „Przeszłość" muz. / sł. J. Nohavica
11. „Prognoza na jutro muz. W. Karolak / sł. M. Czapińska
12. „Miłość to za mało" muz. / sł. G. Tomczak
13. „Uczucia te" muz. R. Wiórkiewicz / sł. E. Chodecka

Robert Wiórkiewicz - instrumenty klawiszowe, gitary, programowanie instrumentów perkusyjnych, Stanisław Domarski - saksofony , Rafał Lech - trąbka

„Uczucia te" - fortepian - Marcin Maziarz; trąbka - Piotr Ścibisz; instrumenty perkusyjne - Leszek Dziarek; gitara, instrumenty klawiszowe - Robert Wiórkiewicz; aranżacja: Marcin Maziarz, Robert Wiórkiewicz.

Realizacja nagrań, miksowanie, Mastering: AR-STUDIO Robert Wiórkiewicz
Nagrania wokali: Marcin Grzella MG Studio (maj - czerwiec 2018 r.)
Projekt graficzny: Justyna Szczotka
Foto: Katarzyna Bartosiak
Produkcja muzyczna: Emilia Pawłowska
Kontakt:
Facebook: @PawlowskaEmilia