szukaj  |   kontakt

D.Barabas P.Stefanowska & Widmo - Obok siądźMaciej Turkowski - PodwórzaKamil Wasicki - Gdzieś między Bogiem

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2013 » Artyści z całej Polski zagrali "Przy kominku"
Artyści z całej Polski zagrali "Przy kominku"

Do Ośrodka Kultury na kieleckim Białogonie zjechali wykonawcy piosenki turystycznej i poetyckiej z całej Polski. W piątek 29 listopada zaczęło się tam roić od gitar, skrzypiec i innych instrumentów.

Po wysłuchaniu 13 utworów wyłonionych z wszystkich 36 zgłoszonych do Festiwalu, w toku burzliwych ale konstruktywnych obrad zapadł werdykt. Jego oficjalne ogłoszenia miało nastąpić podczas koncertu galowego, który został zaplanowany na kolejny wieczór. Tymczasem Wykonawcy KominkoBusem przejechali do miejsca noclegowego, którym po raz drugi był Dom Pielgrzyma na kieleckim wzgórzu Karczówka w Klasztorze Pallotynów.

Koncert Galowy odbył w dniu 30 listopada, a poprowadził go Bartłomiej Zgorzelski, prawdziwa legenda festiwali poetycko-studenckich. Publiczność wypełniła po brzegi nowoczesną sześciuset osobową salę kongresową Targów Kielce (i nie obyło się bez tak zwanych dostawek). Bartłomiej na scenę zaprosił pierwszą z gwiazd – gospodarza imprezy, zespół Formacja Opowieści Kameralnych, który między innymi przypomniał swój przebój, bieszczadzką piosenkę "Nasz Dom".

W koncercie galowym wystąpili również wszyscy wykonawcy prezentując jeden utwór w konkursie o nagrodę publiczności. Po części konkursowej na scenie kolejno wystąpili: Dom o Zielonych Progach i Wolna Grupa Bukowina. „Dom” zagrał w Kielcach w pełnym składzie i zabrzmiał bardzo dynamicznie oraz nowocześnie. „Bukowina” pozytywnie zaskoczyła widzów, szczególnie tych którzy na żywo słyszeli ją już jakiś czas temu – rozszerzyli skład o instrumenty perkusyjne i kolejna gitarę.

Przed finałem koncertu w towarzystwie Dyrektora Domu Kultury Zameczek Pani Teresy Wołczyk-Rosołowskiej na scenie pojawili się członkowie Jury w składzie: Arkadiusz Szostak, Leszek Ślusarski, Leszek Osterczy, Piotr Frankowicz, Andrzej Mochoń, Jerzy Krużel oraz Janusz Deblessem. Został odczytany werdykt...

Jury postanowiło wyróżnić:
- Zespół "4razywroku" za harmonie wokalne
- Macieja Baranowskiego z zespołem za witalność i kreatywność
- Zespół "Pod Otwartym Niebem" za poszukiwanie formy muzycznej adekwatnej do treści
- Zespół "Twarzą w Twarz" za radość rodzinnego muzykowania

poświadczyć:

przyznaną przez publiczność w głosowaniu nagrodę
"Annie Dziedzic z zespołem"

przyznać:
Miejsce trzecie ex aequo:
- zespołowi "Nocny Lot" - zespołowi "Jak"

Miejsce drugie ex aequo:
- zespołowi "Nie jest źle" - zespołowi "Dusza we mgle"

Miejsce pierwsze:
- zespołowi "Smak Jabłka"

Zespół ten otrzymał również nagrodę specjalną Magazynu Piosenki Studenckiej "MIKROKLIMAT" Polskiego Radia Rzeszów.

Organizatorzy wraz z Spółdzielnią Socjalną „Tropem Przygody” i sponsorem Strefą Outdooru przygotowali niespodziankę dla widzów. Pod fotelami były ukryte kupony na między innymi sprzęt sportowy oraz zniżkę na rejs żeglarski. Po występie zdobywcy pierwszego miejsca, konferansjer zaprosił na scenę Piotra Frankowicza, autora piosenki finałowej, Formację Opowieści Kameralnych i wszystkich wykonawców konkursowych do wspólnego wykonania utworu „Oczekiwanie”, którego refren zaczyna się od słów „Przy kominku…”

Tak właśnie zakończył się Galowy Koncert II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „PRZY KOMINKU” zorganizowanego przez Ośrodek Kultury „BIAŁOGON”, filię Domu Kultury przy wsparciu partnera festiwalu Targi Kielce i kieleckiego zespołu „Formacja Opowieści Kameralnych”.

Fotogaleria