szukaj  |   kontakt

Drużyna Wawrzyna - A tam jest nieboKamil Wasicki - Tylko tyleApolinary POlek - Takie miasteczka

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2010 » Premiera płyty Artura Gotz'a
Artur Gotz i jego „Obiekt seksualny”

27 sierpnia 2010r. swoją premierę będzie mieć krążek Artura Gotza. Debiutancka płyta młodego aktora, który rozpoczął swoją drogę muzyczną od Piwnicy pod Baranami, traktuje o relacjach damsko-męskich w kabaretowo-aktorskim ujęciu.

Artur Gotz i jego Obiekt seksualny”Mam oczy pod pachami, Nie traktuj mnie jak obiekt seksualny, Nie zażyłem pigułki, Obciążę cię za moją ciążę” – to tylko fragmenty tego, co kryje się w „Obiekcie seksualnym”. Teksty wyszły spod piór Dariusza Rzontkowskiego, Michała Zabłockiego, Zbigniewa Książka, Barbary Stępniak-Wilk, Agnieszki Osieckiej, a muzyka - Zygmunta Koniecznego, Dariusza Rzontkowskiego, Marka Michalaka oraz Wojciecha Waglewskiego. 

Artysta przeprowadzi odbiorców przez całą skalę emocji erotycznych: od nieśmiałych zachwytów i czułości do namiętności i zazdrości. Nie zabraknie również dużej dawki dobrego humoru i dowcipu, który przeplata się z poważnymi i nostalgicznymi tematami.

Projekt zebrał wiele pozytywnych opinii wśród dziennikarzy i odbiorców. Gazeta Krakowska podkreśla, że recital „okazał się prawdziwym hitem i powalił na kolana oglądających. Gotz przenosił widzów w coraz to inne, zaskakująco zmienne klimaty - od lirycznych i sentymentalnych po naturalistyczne, ukazujące daleką od różowej rzeczywistość. Nie zabrakło humoru, satyry i groteski”. /Gazeta Krakowska, 10.03.2008/ 

Artur Gotz 

Artur Gotz fot. K. Lisiakrodzony w Krakowie aktor młodego pokolenia, absolwent PWST im. L.Solskiego w Krakowie – Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu (2006 r.). Obecnie związany ze scenami warszawskimi - Teatrem „Kamienica” Emiliana Kamińskiego i Teatrem Współczesnym, współpracuje również z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Teatrem The Imagination w Londynie. 

Debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, którego premiera odbyła się w marcu 2008 w Brukseli. 

Swoje recitale piosenki aktorskiej i kabaretowej prezentował nie tylko w Polsce, ale i w Berlinie, Brukseli, Wiedniu, na Cyprze czy w USA. Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji, Wielkiej Brytanii, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean'a Connery. 

Jest laureatem Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej. 

Ma na swoim koncie także kilka ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie Karol - człowiek, który został papieżem (reż. G.Battiato) oraz Reportera Dzikowskiego w Wielkich ucieczkach. 

Utwory na płycie: 

 • Kobiety są jak pierogi (muz. Wojciech Waglewski, sł. Adam Jaskowski)
 • Obiekt seksualny (muz. Dariusz Rzontkowski, sł. Dariusz Rzontkowski, Tomasz Skorupa)
 • Pigułka (muz. Dariusz Rzontkowski, sł. Dariusz Rzontkowski, Tomasz Skorupa)
 • Obciążę Cię za moja ciążę (muz./sł. Dariusz Rzontkowski)
 • I" z kropeczką (muz./sł. Dariusz Rzontkowski)
 • Jestem poetą (muz. Zygmunt Konieczny, sł. Władysław Broniewski)
 • Magda, Magdusia (muz. Zygmunt Konieczny, sł. Agnieszka Osiecka)
 • Rękawiczki (muz./sł. Dariusz Rzontkowski)
 • Janek znalazł psa (muz./sł. Dariusz Rzontkowski)
 • Mam oczy pod pachami (muz. Dariusz Rzontkowski, sł. Dariusz Rzontkowski, Tomasz Skorupa)
 • Usposobienie przyjemne (muz. Zygmunt Konieczny, sł. Michał Zabłocki)
 • Pani Eleonora (muz. Paweł Skorupka Dariusz Basiński, sł. Dariusz Rzontkowski, Dariusz Basiński)
 • Ptaka (muz./sł. Dariusz Rzontkowski)
 • Zwierzenia tyrana (muz. Zygmunt Konieczny, sł. Witold Turza)
 • Smukły kieliszek (muz./.sł. Dariusz Rzontkowski)
 • Tylko raz (muz. Zygmunt Konieczny, sł. Barabara Stępniak-Wilk)
 • W poszukiwaniu straconych słów (muz. Marek Michalak, sł. Zbigniew Książek) 

Oficjalna strona aktora: www.arturgotz.pl