szukaj  |   kontakt

Monika Załoga - Po zmrokuBartek Dzikowski - LULLABYAndrzej Wawrzyniak - Podzielimy się milczeniem

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

zobacz video ...

Anna Kossakowska - XV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję Łaźnia 2008
Anna KossakowskaAnna KossakowskaAnna Kossakowska
Anna KossakowskaAnna KossakowskaAnna Kossakowska
Anna KossakowskaAnna KossakowskaAnna Kossakowska
Anna KossakowskaAnna KossakowskaAnna Kossakowska
Anna KossakowskaAnna Kossakowska

Wobec pojawiającego się na Łaźni stwierdzenia , że "Bard to gatunek rzadki i pod ochroną(!)" Anna Kossakowska z Torunia zasługuje na szczególną uwagę (której to uwagi jury jej poskąpiło). Wykonała dwa autorskie utwory zatytułowane "Tango Lolita"
i "Kołysanka Fifi". Przez zapowiadającego została określona mianem bardki tudzież bardotki (żeńska wersja barda). Trudno pozbyć się poczucia, iż należałoby wyróżnic tak wyjątkowe zjawisko w przyrodzie - rzadsze chyba od barda. Poza tym szkoda, że nie ma konkursów, w których doceniano by piękną muzykę - konkursów dla kompozytorów. U Ani szczególnie podobają mi się kompozycje, poza tym jest bardzo sprawna technicznie, gra bez najmniejszego trudu. Wykonanie, interpretacja wszystko ok. Kołysanka świetnie zaśpiewana - eksponuje interesujący głos. Gorąco polecam wysłuchanie fragmentów.