szukaj  |   kontakt

Kamila Kraus - Zasypiamy w słowachDagmara Korona - PrzepadałamMonika Załoga - Nokturn

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2013 » Alosza Awdiejew doprowadza widzów do łez
Alosza Awdiejew doprowadza widzów do łez - najpopularniejsze utwory artysty w Imparcie

72- letni profesor UJ, językoznawca i artysta sypie dowcipami jak z rękawa, a widzowie płaczą ze śmiechu.

Dorota Olearczyk | 

Tak można byłoby skwitować niedzielny wieczór w Imparcie, podczas którego Alosza Awdiejew swoim charakterystycznym, chrapliwym głosem, z rosyjskim akcentem przedstawił wiązankę swoich najpopularniejszych utworów. Koncert promował najnowszą płytę artysty.

Jednolite, gitarowe brzmienie zespołu Aloszy i jego siłę napędową budowali Marek Piątek (gitara klasyczna) i Kazimierz Adamczyk (gitara basowa). W słowno- muzycznych aranżacjach pobrzmiewały nuty cygańskie, żydowskie, odeskie. Pojawiła się autorska, refleksyjna ballada. Nostalgicznie zabrzmiał „Homel"- utwór zaśpiewany na bis i „Modlitwa Francoisa Villona" Bułata Okudżawy.

Jednak nad wszystkimi piosenkami unosił się duch humoru, satyry, życzliwego dystansu wobec upływającego czasu.

Opublikowany: 2013-04-16 11:50:00

fot. Julian Olearczyk