szukaj  |   kontakt

Kuba Pałys - Jeśli wola TwaTomasz Rokosz - KolędaSergiusz Stańczuk - Widokówka na niebo

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2015 » 7. Festiwal Piotra Skrzyneckiego od 3. do 7. listopada 2015 w Mińsku Mazowieckim
7. Festiwal Piotra Skrzyneckiego od 3. do 7. listopada 2015 w Mińsku Mazowieckim

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim. Po raz siódmy spotkamy się z piosenką, poezja, teatrem i kabaretem. W tym roku „gościem specjalnym” naszego festiwalu będzie Konstanty Ildefons Gałczyński i Jego zaczarowany świat.

Bowiem to właśnie zielony Konstanty był założycielem, z Marianem Eile, Kabaretu Siedem Kotów - pierwszego powojennego kabaretu literackiego, który powstał w Krakowie. Niezwykły był to kabaret, niezwykłe programy przedstawiał. Występowali w nim m.in. Irena Kwiatkowska, dla której Gałczyński stworzył postać Hermenegildy Kociubińskiej, Tadeusz Olsza, Ludwik Sempoliński, Jerzy Waldorff oraz sam Poeta.

Odjedziemy zatem Zaczarowaną Dorożką spod Kabaretu Siedem Kotów, przemierzymy bezkresy angelologiczno - zielonego świata autora Niobe, nie omijając też Dudka i Starszych Panów, po drodze dosiądzie się do nas absurdalnie duchowa siostra Gałczyńskiego Olga Lipińska wraz z przyjaciółmi, Kamila Klimczak i uczestnicy Przeglądu Piosenki, i zataczając koło z Księżycem w Misce wrócimy na Rynek Główny do znanej nam i zaprzyjaźnionej z nami Piwnicy pod Baranami, która pozostając ostatnim literackim żywym kabaretem jest przy tym wspaniałą wysepką w morzu bestialstwa, szarzyzny, głupoty, łajdactwa, cynizmu, nietolerancji, przemocy. Na finał Festiwalu piwniczni artyści przygotują specjalny program oparty na wierszach, monologach i piosenkach Zielonego Konstantego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu.

Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym ISAK.PL.