szukaj  |   kontakt

Dzik(i)Kadis - BardograjkaKatarzyna Brzozowska - ModlitwaAdsu - Teatr

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2014 » 38. Nocne Spotkanie Literacko - Muzyczne
38. Nocne Spotkanie Literacko - Muzyczne - relacja z konkursu i gali

Podobnie jak w ubiegłym roku, pod koniec listopada, Piotr Guzek IMPRESARIAT, zaprosił wszystkich miłośników dobrej piosenki i satyrycznych tekstów, na 38. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne. W tym roku odbyło się ono 29 listopada, w sali teatralnej Impartu (podobnie jak zeszłoroczne – 37. Nocne Spotkanie Literacko - Muzyczne - zmagania konkursowe), przy ul. Mazowieckiej 17, we Wrocławiu.

Dorota Olearczyk | 

Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne, jak nakazuje zacna tradycja wydarzenia, Piotr Guzek IMPRESARIAT komponuje z dwóch idealnie oświetlonych, znakomicie nagłośnionych i niebanalnych ujęć. Pierwsze z nich to FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO dla młodych, utalentowanych solistów lub zespołów uprawiających: poezję śpiewaną, ambitną piosenkę kabaretową, lub twórczość autorską. Wykonawcy biorący udział w konkursie prezentują utwory z własnym akompaniamentem lub podkładem na nośniku cyfrowym. Dziesięciu uczestników finału wyłania oczywiście komisja kwalifikacyjna w trakcie wstępnych przesłuchań. Jednak podczas Nocnego Spotkania Literacko – Muzycznego młodych artystów ocenia publiczność, która o swoim wyborze decyduje w głosowaniu.

W tym roku główną nagrodę - dobrej klasy laptopa wygrała – Julia Szymczyk, która wraz z akompaniatorem- towarzyszącym jej na instrumencie elektronicznym Grzegorzem Rdzakiem- rewelacyjnie zinterpretowała „Rozmowę z deweloperem” (muz. Grzegorz Rdzak, sł. Adam Andrus) i „Warszawo ma” (muz. Aleksander Olszaniecki, sł. Ludwik Starski). Oboje stworzyli finezyjną i elektryzującą interpretację utworów. Za wysoki poziom tegorocznego konkursu odpowiedzialne były także: Anna Cielecka, Daria Jabłońska, Anna Kaltbach, Anna Kamińska, Karolina Lipska, Małgorzata Marfiany, Patrycja Serafin, Małgorzata Wilk i Katarzyna Wolak. Dominację kobiet w konkursie- pierwszej części Nocnego Spotkania- zrównoważył bohater koncertu galowego.

Po przerwie, było bardzo wesoło za sprawą Artura Andrusa, który wraz z zespołem muzyków wszedł na scenę i wyjaśnił swoją obecność na koncercie potrzebą zachowania parytetu, a swoją twórczość rymowanek okolicznościowych nazwał poezją ekstremalną.
Śpiewał, rymował, prezentował zjawiskowe układ choreograficzne i powodował salwy śmiechu. Żarty słowne przeplatał swoimi przebojami m.in. „Cyniczne córy Zurychu", „Glanki i pacyfki". Wspomniał o swojej fascynacji Jaromirem Nohavicą przed wykonaniem jego utworu „Petersburg".

Przypomnijmy, że Artur Andrus jest dziennikarzem, artystą kabaretowym, poetą, autorem tekstów piosenek, pisarzem, piosenkarzem (płyta „Myśliwiecka" otrzymała już status podwójnej platyny), laureatem konkursu „Mistrz Mowy Polskiej", na co dzień redaktorem trójkowej „Powtórki z rozrywki", znanym i lubianym konferansjerem różnych spotkań kabaretowych, komentatorem „Szkła kontaktowego". Podczas występu artyście towarzyszyli następujący muzycy: Wojciech Stec - fortepian, gitara, Łukasz Borowiecki - kontrabas, akordeon, Łukasz Poprawski - saksofony, klarnet, Paweł Żejmo - perkusja.
Tyle dobrych piosenek w tak dużej dawce na jednym koncercie, to bezcenna rzadkość i ogromna wartość. Licznie zgromadzona w Imparcie publiczność chętnie przyjmowałaby taką dawkę nie tylko w listopadzie.

Opublikowany: 2014-12-18 12:10:00

foto: Julian Olearczyk