szukaj  |   kontakt

Mariusz Orzechowski - IdiotaDąbrówka - Majewski - Kołysanka dla d...Szymon Zychowicz - Wolni od trosk

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2014 » 37. Nocne Spotkanie Literacko - Muzyczne - zmagania konkursowe
37. Nocne Spotkanie Literacko - Muzyczne - zmagania konkursowe

29 listopada 2013, o godzinie 19, w Sali Teatralnej Impartu, przy ul. Mazowieckiej 17, we Wrocławiu rozpoczęło się 37. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne. Wydarzenie cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem, organizowane przez niestrudzonego, wieloletniego popularyzatora kultury- Piotra Guzka- przyciągnęło do Impartu wiernych bywalców i nowych słuchaczy.

Dorota Olearczyk | 

Laureatem tegorocznej edycji został Filip Małek, który zdobył sympatię widzów interpretacją utworów: „Niestety trzeba mieć ambicje” (muz. i sł. Piotr Bukartyk) i „Polki kryminalnej” (muz. Jarosław Abramow, sł. Agnieszka Osiecka). Podobnie jak w roku ubiegłym wieczór był podzielony na dwie części. W pierwszej, rozegrany został FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO dla młodych utalentowanych artystów lub grup zespołów parających się: poezją śpiewaną, piosenką artystyczną, ambitną piosenkę kabaretową, twórczością autorską. Wykonawców piątkowego finału wyłoniło wcześniej trzyosobowe jury w trakcie wstępnych przesłuchań.

Wśród laureatów wstępnej selekcji śpiewających w pierwszej części 37. Spotkania Literacko – Muzycznego znalazło się dziecięciu szczęśliwców: Adrianna Hebisz, Daria Jabłońska, Anna Kamińska, Aleksandra Krzyżańska, Mateusz Leśny, Filip Małek, Małgorzata Marfiany, Katarzyna Nowak, Patrycja Serafin, Małgorzata Wilk. Finalistów, podczas piątkowej nocy, oceniała publiczność. Młodzi, wrażliwi artyści wykonywali po dwie piosenki w języku polskim z własnym akompaniamentem lub podkładem na nośniku cyfrowym. Niektórym było dane skorzystać z umiejętności doskonałych muzyków jazzowych . Filipa Małka– zwycięzcę 37. Nocnego Spotkania Literacko – Muzycznego wpierał na fortepianie znany z solowych występów i współpracy ze Sławkiem Dudarem- Dominik Mąkosa. Zwycięzca, z rąk Agi Zaryan (która wystąpiła w drugiej części wieczoru), otrzymał laptopa.

Nawiasem mówiąc występów wszystkich wykonawców pierwszej, konkursowej części Spotkań słuchało się i oglądało z dużą przyjemnością. Wieloletnia tradycja wydarzenia firmowanego przez „Piotr Guzek impresariat” pokazała, że sceniczna miałkość i blichtr nie ima się Spotkań Literacko-Muzycznych. Trzymają one swoją formę, styl i klasę, a zwolenników spędzania nocy w towarzystwie „piosenki z tekstem” jest wystarczająco dużo, aby zapełnić całą salę wrocławskiego Impartu.

Po przerwie na scenę BF Impartu weszli wybitni muzycy: Larry Koonse – gitara, Michał Tokaj – fortepian, Darek Oleszkiewicz – kontrabas, Lukasz Żyta – perkusja i rozpoczął się koncert galowy, którego bohaterką była Aga Zaryan. Relacja z koncertu galowego już wkrótce w naszym serwisie.

Opublikowany: 2014-01-23 04:40:00

foto: Julian Olearczyk