szukaj  |   kontakt

Szymon Zychowicz - Ostatni razQsz - Dwa słowaDominika Barabas - Ballada tramwajowa dla małej blondyneczki

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2014 » 37. Nocne Spotkania Literacko- Muzyczne - koncert Agi Zaryan
37. Nocne Spotkania Literacko- Muzyczne - koncert Agi Zaryan

O 37. Nocnych Spotkaniach Literacko- Muzycznych już pisaliśmy w naszym serwisie przy okazji relacji z pierwszej części koncertu, czyli zmagań 10 finalistów. Dziś chcemy wspomnieć o tym, co wydarzyło się po przerwie i trwało do późnych godzin nocnych

Dorota Olearczyk | 

W drugiej części wieczoru odbył się KONCERT GALOWY, którego główną bohaterką była Aga Zaryan, jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych młodego pokolenia. Obok niej na scenie zagrali wybitni muzycy: Larry Koonse – gitara, Michał Tokaj – fortepian, Darek Oleszkiewicz – kontrabas, Łukasz Żyta – perkusja. Nie lada atrakcją był fakt, że wrocławska publiczność miała okazję wysłuchać, oprócz bardzo znanych piosenek z poprzednich albumów (m.in. wiersze Anny Świrszczyńskiej i Krystyny Krahelskiej), kilka piosenek ze świeżo wydanej płyty artystki: „Remembering Nina & Abbey”. Aga Zaryan śpiewała z charakterystyczną lekkością frazowania oraz ciepłym, matowym tonem głosu. Jak mówi sama artystka: „... śpiewanie tekstów jest dla mnie tak samo ważne jak warstwa muzyczna kompozycji, w śpiewaniu pociąga mnie możliwość opowiadania historii ...”. I tak też było. Historie, które opowiadała brzmiały znakomicie. Otwierała swoją muzyczną księgę olśnień, czarowała jej treścią i formą.

Aga Zaryan jest dwukrotną laureatką nagrody Fryderyk w kategorii poezja śpiewana za albumy “Umiera piękno” oraz “Księga olśnień”. Za swoją artystyczną konsekwentną działalność była wielokrotnie nagradzana oraz wyróżniania: sześciokrotna zwyciężczyni plebiscytu na najlepszą wokalistkę roku magazynu Jazz Forum, (2007-2012), laureatka nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011, mianowana tytułem Honorowego Ambasadora Kultury Miasta Stołecznego Warszawy, laureatka nagrody Róże Gali 2011, laureatka nagrody Mateusz, przyznawanej przez “Trójkę” Polskie Radio. Wokalistce udało się połączyć ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerszej publiczności, co zaowocowało nagraniem siedmiu albumów, w tym złotych, platynowych i multiplatynowych.

Aga jest pierwszą oraz jedyną polską artystką, której płyty ukazują się w legendarnej wytwórni jazzowej Blue Note Records.

Opublikowany: 2014-01-23 05:00:00

foto: Julian Olearczyk